Warning: include(/home/miron/domains/kobud.net/public_html/class/cache/utf.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/miron/domains/kobud.net/public_html/index.php on line 11

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/miron/domains/kobud.net/public_html/class/cache/utf.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/miron/domains/kobud.net/public_html/index.php on line 11
 Aktualności KOBUD Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, kompleksowa obsługa budownictwa, biuro projektowe Mirosław Kopiński Złotoryja

„Europei, il riscatto del pompiere polacco Maciej Dawidziuk”

wlochy4_120Miejscowość Feltre (prow. Belluno), położona w północnych Włoszech w Dolomitach Alpejskich- tak oto wyglądała sceneria IX Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu na 10 km. Malownicza okolica o górzystym krajobrazie 29 sierpnia stała się areną rywalizujących 250 strażaków z całej Europy, wśród których nie mogło zabraknąć złotoryjskich akcentów. Komendę Powiatową PSP w Złotoryi reprezentowali st. kpt. Andrzej Śliwowski oraz st. str. Maciej Dawidziuk. Łącznie na bieg przybyło 9 polskich strażaków m. in. ze Szkoły Aspirantów w Krakowie.

wlochy3_120Obydwaj zawodnicy na co dzień trenują w klubie MKS AURUM KOBUD Złotoryja, a sam wyjazd do Włoch był sponsorowany przez firmę KOBUD - Mirosław Kopiński - dział projektowy.

Trasa o długości 10 km (2 pętle po 5 km.) wiodła zabytkowymi uliczkami Feltre  i charakteryzowała się dużą ilością podbiegów oraz zbiegów. Zawody rozpoczęto o godz. 2045 co z pewnością pozwoliło uniknąć letnich upałów, choć z drugiej strony mogło stanowić utrudnienie ze względu na zapadające ciemności. Nie mniej jednak warunki były takie same dla wszystkich zawodników więc każdy miał równe szanse. Tyle, że nie każdy jest tak utytułowanym biegaczem, za jakiego z pewnością uchodzi nasz strażak Maciej Dawidziuk. To właśnie on przed startem uchodził za głównego faworyta.

wlochy2_120_01Start!!! Ruszyli. Maciek z ogromnym doświadczeniem każdy swój wyścig popiera taktycznymi założeniami, które realizuje i co najważniejsze robi to z dużymi sukcesami. Początek biegu to dziwna próba ucieczki dwóch zawodników, którzy ruszyli do przodu niczym sprinterzy, lecz po przebiegnięciu niespełna pierwszego kilometra zwolnili znikając gdzieś w tłumie biegnących strażaków. Andrzej ruszył dobrze trzymając się bezpiecznie w środku stawki, nie szarpiąc tempa. Maciek natomiast postanowił nie odpuszczać od początku. Ruszył mocno i utrzymywał swój rytm prowadząc właściwie przez cały wyścig. Nasz zawodnik wspominał, że mobilizowali go pokazywani na ogromnych telebimach polscy kibice z biało- czerwonymi flagami, którzy głośnymi okrzykami wspomagali złotoryjskich biegaczy. Za najgroźniejszego rywala Maćka uchodził Włoch Christian Joux. To właśnie on około 400 metrów przed metą doszedł naszego zawodnika wyprzedzając go...ale tylko na moment. Maciek zebrał w sobie resztkę sił, znany ze swej zawziętości ruszył do przodu  i finiszując na ostatnich 200 metrach pokonał Włocha zdobywając upragniony tytuł Mistrza Europy. Niewiele pamiętam z samego finiszu- relacjonuje Maciek- słyszałem ogromne poruszenie wśród włoskich kibiców, kiedy Christian mnie doszedł, ale później docierały do mnie tylko polskie słowa: „Dawaj Maciek, dawaj, masz go...".

wlochy1_120I tym sposobem „Maciej Primo", bo takim przydomkiem okrzyknięto nowego mistrza, wpadł na metę z 2- sekundową przewagą uwieńczając wspaniały rok, podczas którego osiągnął olbrzymi sukces, zdobywając najwyższe trofea na świecie i w kraju. Końcowy wynik Maćka to 33 min. 15 sek., co biorąc pod uwagę rodzaj trasy wydaje się być fenomenalnym rezultatem.

Nasz drugi zawodnik Andrzej Śliwowski również spisał się na medal. Swoją postawą, wytrwałością oraz ciężkimi treningami pokazał jak można osiągnąć nawet tak wysokie cele, jak występ na Mistrzostwach Europy, a co ważne zajęcie świetnego 145 miejsca. Jest to przykład sportowca, który pomimo małego doświadczenia realizuje postawione sobie zadania i jak dotąd robi to  w znakomity sposób.  

Warto dodać, że pomimo przegranej włoskiego strażaka, miejscowi kibice i władze zgotowali Polakom niesamowitą oprawę i atmosferę. Nie było końca zdjęciom oraz autografom. Gratulacje i najlepsze życzenia płynęły z ust przedstawicieli miejscowych władz lokalnych i strażackich. Mała polska miejscowość była na ustach włoskich mieszkańców, a gazety na pierwszych stronach rozpisywały się na temat wielkiego sukcesu Polaków ze Złotoryi.

Ten sezon dla naszych biegaczy okazał się niesamowity. Wielkie sukcesy Maćka, jego znakomita forma może okazać się kluczem do sukcesów wśród narodowej kadry i klubu MKS AURUM KOBUD ZŁOTORYJA. Przyłączamy się do gratulacji dla naszych reprezentantów!

Kobud sprzęt budowlany
ul. Legnicka 17, Złotoryja
tel./fax.: 076 878 55 75

kom: 609 585 499
email: kobud@kobud.net

______________________

Polecamy:

bieg_wulkanow_2011_01

więcej...