Aktualności KOBUD Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, kompleksowa obsługa budownictwa, biuro projektowe Mirosław Kopiński Złotoryja

Forum Zawodowe w ZSB Legnica

zz80_400_01Dnia 9 listopada 2010 w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z przedsiębiorcami. Forum miało na celu zapoznanie osób kształcących się w placówce z wymaganiami jakie przed absolwentami stawia otwarty rynek pracy oraz firmy działające na rynku lokalnym. Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znakomitości, osób które z sukcesem od wielu lat prowadzą działalność gospodarczą. W tym gronie znalazł się również prezes firmy Kobud Mirosław Kopiński.

Referat, o wygłoszenie którego Mirosław Kopiński został poproszony, omawiał proces powstania firmy Kobud w marcu 2003 roku oraz jej rozwoju przez kolejne 7 lat działalności. Pan Mirosław Kopiński zobrazował zebranym skuteczne działanie jakie doprowadziło jednoosobową działalność gospodarczą do przeobrażenia się w wielobranżową firmę prężnie działającą na terenie województwa dolnośląskiego. Sensem przewodnim tej części była ciężka praca i ryzyko, jakie czasem trzeba podjąć, aby zyskać coś większego, aby się rozwinąć i przetrwać wśród konkurencji na rynku. Mirosław Kopiński przedstawił wiele ciekawych wykresów obrazujących wzrost obrotów i wartości firmy poprzez lata działalności. Szczególnie ciekawie wyglądało zestawienie wartości sprzętu wypożyczalni maszyn i narzędzi budowlanych oraz ich wzrost przez kolejne lata. W ten dział firma ciągle inwestuje, dokonując modernizacji i zakupów nowych maszyn i narzędzi.

Częścią wystąpienia które najbardziej zainteresowało zebranych było omówienie metod rekrutacji oraz rozwoju ścieżki kariery w firmie Kobud na kilku wybranych przykładach osób zatrudnionych. Przytoczono tutaj przykład Barbary Śliwowskiej, również absolwentki ZSB w Legnicy, obecnie kierowniczki działu projektowego która swoją karierę zaczęła w 2004 roku zaraz po zakończeniu studiów. Zaczynała od drobnych przeróbek w projektach gotowych, obecnie jest samodzielnym projektantem i kieruje zespołem osób. Kolejny świetny przykład to Paweł Misztal. Swoja karierę zaczynał w firmie w 2005 roku jako informatyk. Podczas pracy przeszedł wiele szkoleń i stał się kierownikiem działu wykonawczego. Odpowiada za kosztorysowanie i nadzór nad budowami prowadzonymi przez firmę Kobud na terenie całego województw dolnośląskiego. Ostatni przykład dotyczył osoby która swoją karierę zaczęła na jednej z budów, a obecnie prowadzi własną brygadę tynkarską. Mowa tutaj o Grzegorzu Gwaderze. Który dzięki ciężkiej pracy i dużych umiejętnościom został jednym w filarów firmy Kobud w jej codziennej działalności.

Poniżej zamieszczony został plan całego spotkania w ZSB w Legnicy.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Forum Zawodowego.

zz78_120  zz79_120 zz80_120 zz81_120zz82_120zz94_120zz92_120 zz95_120zz96_120

Kobud sprzęt budowlany
ul. Legnicka 17, Złotoryja
tel./fax.: 076 878 55 75

kom: 609 585 499
email: kobud@kobud.net

______________________

Polecamy:

bieg_wulkanow_2011_01

więcej...